Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 22.07.2014
Komentáře

 

4. závod 2014: Brno

Všechny Vás zdravím po závodním klání v Brně na Masecu. Máme za sebou celkem 4. podnik minimotoCUPu a jsem rád, že i o prázdninách se nás sešla téměř 50tka jezdců.

Jak už to v Brně chodí, v pátek trénuje akademie a hned po akademii od 17h začínají tréninky minimotoCUPu. Opět se sjela spousta lidí už v pátek na celý 3 hodinový trénink, za což jsme rádi, protože vidíme, že tento trénink není vypisován zbytečně:). Bohužel přejímka se již v pátek večer nestihla udělat, prostě jsme nestíhali, znáte to :)

Sobota začínala velmi teplým ránem a plnícím se depem. Přejímky šly pěkně od ruky, až na pár opozdilců, kterým se přejímka dělala dodatečně, a tak vznikl malý časový skluz harmonogramu, který se táhnul celým dnem (snad nic hrozného) :). Nakonec se vše stihlo a mohly začít tréninky dětí, následováni hobbíkama a pak všemi ostatními. Na trati moc místa nezbývalo, takže nebyla nouze o menší pády, naštěstí však bez zranění.

     

Následovala rozprava s jezdci, kde se vysvětlovaly nějaké změny v bezpečnosti a předstartovní procedůry kategorií dětí. Taky došlo k oznámení, že bude posun časového harmonogramu o 15 minut!!! Tento 15 minutový posun v harmonogramu však udělal trošku zlé krve, kde si pár lidi stěžovalo (ať přímo nebo nepřímo) něco v tom smyslu „jako co to má být?!“ Jen chceme podotknout, že dole pod harmonogramem je napsáno ZMĚNA ČASU VYHRAZENA. Ale především byla tato změna oznámena předem na rozpravě, na které by všíchni závodnící čí jejich zástupci měli být přítomní.

     

Kvalifikace ukázaly krásně naplněné třídy, zejména třída JuniorA ukázala stoupající tendenci a zájem rodičů a dětí o tento krásný sport. Z harmonogramu a tedy i z kvalifikace bohužel vypadla celá třída Klasik, která se nejela pro malý počet jezdců.

Následovala přestávka, a po ní se už rozjel kolotoč jednotlivých jízd. Pro jezdce to bylo určitě náročné, jelikož bylo opravdu tropické horko a asfalt byl dost rozpálený. Naštěstí nikdo horkem nezkolaboval, alespoň doufám:)

V Junior A a Junior B jsme zavedli takovou "diváckou třešničku", kdy jsme nechali udělat "mumraj" na startovním roštu. Myslím, že se to moc povedlo, rodiče se vyfotili se svými závodníky a dostalo to trošku atmosféru pořádných závodů.

Ve všech kategoriích se odehrávaly krásné souboje a na trati se bylo na co dívat. Jelikož vypadla skupina Klasik, tak se časový harmonogram opět začal sjednocovat a vrácet do původního časového plánu.

Druhé jízdy se jeli ve stejném duchu jako první, s tím, že po dojetí tříd JuniorA a JuniorB se provedla kontrola restriktorů.

Následovalo sčítání bodů, kontrola a bohužel se musely řešit nějaké nesrovnalosti z druhé rozjížďky třídy JuniorA. V 18:10 začalo vyhlášení výsledků, rozdaly se ceny a vše se pečlivě zdokumentovalo :) Původně bylo naplánované vyhlašování na 18:00, ale zkrze řešení sporů ve výsledcích ve třídě JuniorA se vyhlášení a vlastně i celý den rozcházel o 10 minut. Doufáme že Vám těch 10 minut zpoždění nijak nezkomplikovalo Vaše odjezdy k domovům! A pokud ano, tak se velice omlouváme.

S pozdravem Petr Seménka

Fotogalerie:

Komentáře

Jméno:
Email:
Komentář:
3 + 3 =

Kalendář závodů 2019
27.04 Pardubice Výsledky
01.06 Brno Výsledky
15.06 Skalica Výsledky
24.08 Ostrava(nepotvrzeno) Startovní listina
Závod za 70 dnů.
14.09 Pardubice Startovní listina
28.09 Brno Startovní listina

Celkové výsledky

Novinky

Info: Standardní propozice (3. závod Skalica)

Ahoj všem, další závod je tu. MinimotoCup se chystá do "ciziny" k našim slovenským bratia...

Info: Standardní propozice (2. závod Brno)

edit: 22.5.2019 (upraven harmonogram pátečních tréninků)

Aby jste nevypadli ze závodního tempa, už tu máme propozice na další závod. Závod se jede na okruhu v Brně a to již 1.6.2019. Standardní propozice naleznete jako vždy ZDE.

Článek: 1. závod 2019 Pardubice (Autor: Jan Antoni)

Minibikový šampionát minimotocup o víkendu 26.-27.4 odstartoval svým prvním podnikem na trati v Pardubicích. I přes nepříznivou předpověď počasí se přihlásil slušný počet jezdců, a tak celkový počet 69 startujících v šesti kategoriích je na minibikové závodění dobré. Předpověď počasí se navíc nevyplnila. I když chvílemi pár kapek spadlo, odjely se oba dva dny na suché trati.