Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 07.05.2018

 

Článek: 1. závod Pardubice (autor: Jan Antoni)

Téměř letní počasí přivítalo závodníky minimotocupu o posledním dubnovém víkendu na minibikové trati v Pardubicích. O body se, jak už je zvykem, bojovalo v šesti kategoriích celkem 68 závodníků a závodnic. Po zimní pauze je vždy velkou neznámou výkonnostní progres zejména nejmenších. I na to se v následujících řádcích zaměříme.


Junior A (5-10let): Pole position si v kvalifikaci vyjel obhájce loňského titulu Jan Gurecký před Vítem Bromovským juniorem a Viktorem Čechem. Po startu prvního závodu se ujal vedení Bromovský a téměř po celý závod byla nedaleko dvojice Gurecký-Čech. Bromovský po celý závod nepřipustil žádný souboj a se čtyřtaktní technikou první jízdu ovládl. Jan Gurecký dlouho držel druhou pozici, tři kola před cílem jej však předjel Viktor Čech.
Druhý závod opět nejlépe rozjel Bromovský a stejně jako první rozjížďku ovládl stylem start-cíl. Druhou a třetí příčku si tentokrát Gurecký s Čechem prohodili. V součtu obou závodů tak na nejvyšší stupínek vystoupal s plným počtem bodů Vít Bromovský junior následovaný Janem Gureckým a Viktorem Čechem. Čtvrtou příčku obsadil Nicolas Zanin a pětici nejlepších uzavřel Tadeáš Benáček.


Junior B (8-12let): Nejrychlejším jezdcem kvalifikace byl Michal Prokeš. Druhá příčka na roštu však patřila překvapivě Eduardovi Dobrovodskému, který stejně jako třetí Jan Skoupý je nováčkem této kategorie. Kluci tak ukázali už v kvalifikaci, že budou vítaným oživením této kategorie. Vedení se hned po startu ujal Prokeš a závod s přehledem vyhrál. Za jeho zády o druhou příčku bojovala trojice Jan Skoupý, Jakub Horyna a Eduard Dobrovodský. Dvě kola před cílem však tuto skupinku rozdělili jezdci o kolo zpět. První závod byl tak odmávnut v pořadí Prokeš, Skoupý a Horyna. Druhý závod se stal opět kořistí výborně jedoucího Michala Prokeše. Druhý byl stejně jako v první rozjížďce Skoupý a třetí projel cílem Dobrovodský. V součtu tak zaslouženě s plným počtem bodů vyhrál Michal Prokeš před Janem Skoupým a Eduardem Dobrovodským. Čtvrtou příčku si odvezl Jakub Horyna a pátá příčka patřila Štěpánu Kohoutkovi.


Junior open (13-17let): První řadu po kvalifikaci obsadila trojice nejrychlejších Vyzibla, P. Trsek, Kohoutková. Po startu se ujal vedení Trsek před neustále dotírajícím Vyziblem. Třetí příčku si hlídala Agáta Kohoutková. Ve chvíli, kdy do cíle zbývalo 8 kol dojelo vedoucí duo "kolaře" a této situace využil Vojtěch Vyzibla a dostal se před Petra Trska. V ten okamžik Vyzibla nasadil tempo, které Trsek neakceptoval a musel se v prvním závodě spokojit se druhou příčkou právě za Vyziblem. Třetí příčku až do cíle uhlídala Kohoutková. Druhý závod rozjel nejlépe Trsek a opět na něj dotíral Vyzibla. Ten však udělal chybu a po pádu se propadl na čtvrtou příčku. Od té doby si vedoucí příčku hlídal Trsek a v druhém závodě zvítězil. Vyzibla ještě po stíhačce dokázal ukořistit druhou příčku před Lukášem Záleským. V součtu obou jízd vyšel lépe Petr Trsek (při rovnosti bodů rozhoduje lepší druhá jízda) před Vojtem Vyziblem. Stupně vítězů doplnil Lukáš Záleský, čtvrtá příčka patřila Agátě Kohoutkové a pátý skončil David Kubišta.


Senior open 40 (18 a více let): Početně nejobsazenější kategorie pardubického podniku čítala 16 jezdců a jak bývá u této kategorie zvykem, bylo se na co koukat. Pole position si vybojoval Michal Prášek, který si k minibikům odskočil z velké silnice. Nejlépe do prvního závodu odstartoval Daniel Kult před Jakubem Novákem a Michalem Práškem. V prvním kole padá úřadující mistr této kategorie Daniel Kadaník. Necelých deset kol před cílem opouští po pádu čelní skupinu Prášek a začíná stíhací jízdu na pátém místě. Cílem projíždí vítězně Kult, následovaný Novákem a mocně finišujícím Práškem. Ve druhém závodě se opět ujímá vedení Daniel Kult před Kadaníkem a Práškem. Prášek však po technickém problému velmi tvrdě padá a závod pro něj končí. Naštěstí se tento pád obešel bez zranění. Na čele jede Kult a za jeho záda se postupně propracovává výborně jedoucí Jakub Šmiraus. O třetí příčku v tu chvíli bojuje Kadaník s Novákem. Cílem vítězně projíždí Kult následovaný Kadaníkem a Novákem. Velká smůla potkala Šmirause, který v posledním kole dojíždí jezdce o kolo zpět. Ten jej vyváží z ideální stopy a Šmiraus padá. V součtu obou jízd vítězí Daniel Kult, druhý je Jakub Novák a třetí Daniel Kadaník. Čtvrtý končí Jirka Poles a pátý Jakub Šmiraus.


Senior open 50 (15 a více let): První příčku si na startovním roštu vyjíždí suverén této třídy z let minulých Vít Bromovský. Ten také stylem start-cíl vítězí v první rozjížďce a nenechává tak nikoho na pochybách, že to s obhajobou titulu myslí vážně. Spolehlivě na druhém místě dojíždí v první rozjížďce Tomáš Zdařil a třetí Petr Bican. Druhý závod se stává opět kořistí Víta Bromovského. Druhý dojíždí Zdařil a třetí Bican. V součtu jízd vítězí s plným počtem bodů Bromovský před Zdařilem a Bicanem. Čtvrtá příčka patří nováčkovi této kategorie Lukáši Fulínovi, rovněž pátý končí novic této kategorie Matěj Skácel.


Senior hobby (15 a více let): "Hobíků" se v Pardubicích sešlo jedenáct, a to je na tuto kategorii velmi pěkné číslo. Na nejvyšší stupínek vystoupil Patrik Neuman, který měl sice stejný počet bodů jako druhý Martin Daler. Rozhodlo tedy pravidlo o lepším druhém závodě a v tom zvítězil Patrik Neuman. Dvakrát třetí příčka vynesla rovněž třetí místo na stupních Filipu Laziciusovi. Bramborový byl Jiří Lubojácký a Top 5 uzavřel Miroslav Bělohlávek.


Takový byl tedy první podnik šestidílného seriálu minimotocup. Jak už je dobrým zvykem, všichni nejmenší si odnesli odměnu, i když se neumístili na bednách ve svých kategoriích. Radost v jejich očích pak byla odměnou nejen pořadatelům a rodičům, ale zkrátka všem, kteří mají tento sport rádi. Naopak trošku nešvarem se stávají situace s jezdci o kolo zpět. Přejme si proto, aby těchto situací bylo co nejméně. Další podnik přivítá brněnský okruh 12.-13. května.

Kalendář závodů 2018
28.04 Pardubice Výsledky
13.05 Brno Výsledky
16.06 Skalica Výsledky
18.08 České Budějovice Výsledky
15.09 Pardubice Výsledky
29.09 Brno Výsledky

Celkové výsledky

Novinky

Článek: 6. finálový závod Brno (autor: Jan Antoni)

Poslední závod minibikového šampionátu minimotocup se odjel o posledním zářijovém víkendu na minibikové trati v areálu brněnského Masarykova okruhu. Na trati bylo ještě v jednotlivých kategoriích o co bojovat, a nejen nejmenší závodnici dali do závěrečných letošních bojů to nejlepší. Připočteme-li, že celý podnik provázelo slunné počasí babího léta, bylo o zábavu postaráno. V sobotní podvečer se poté již tradičně konalo krásné vyhlášení v prostorách restaurace Masarykova okruhu a na velkém poháru minimotocupu přibylo dalších šest jmen celkových vítězů minimotocupu pro rok 2018...

Článek: 5. závod Pardubice (autor: Jan Antoni)

Předposlední díl minibikového šampionátu minimotocup hostily 14.-15. září východočeské Pardubice. V Pardubicích po oba dny panovaly příjemné teploty babího léta a nabité depo slibovalo zajímavé závody. Při slavnostním ceremoniálu ceny předával Filip Salač, účastník seriálu Red Bull Rokies Cup a od příštího roku nováček v mistrovství světa třídy Moto3. Pro nejmenší to bylo určitě velké zpestření, zvlášť, když se Filip neúnavně fotil se svými malými i velkými fanoušky. Pojďme, ale už k samotným závodům...

Info: Standardní propozice (6. závod Brno)

Je to tu. Za necelých 10 dní se koná finále Minimotocupu a kde jinde než v Brně. Určitě se budou hodit standardní propozice například ZDE.