Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 29.06.2018

 

Článek: 3. závod Skalica (autor: Jan Antoni)
Slovenské městečko Skalica se 15.-16. června stala dějištěm dalšího podniku minibikového šampionátu minimotocup. Skalica byla třetím podnikem kalendáře a šampionát se tak tímto závodem dostal do své poloviny. Narozdíl od loňské sezóny provází krásné počasí prozatím každý odjetý víkend a nejinak tomu bylo ve Skalici. Pojďme si tedy projít závody jednotlivých kategorií.
  

Junior A (5-10let): Kategorie Junior A postrádala jednoho z favoritů, prozatím vedoucího jezdce průběžného pořadí Víta Bromovského juniora, který na Slovensku nestartoval kvůli zranění z tréninku. Favority jsme tak hledaly především ve dvojici Viktor Čech a Jan Gurecký. To se potvrdilo již v kvalifikaci, kterou ovládl Gurecký před Čechem a Tadeášem Benáčkem. Po startu prvního závodu se ujal vedení Gurecký a vypracoval si náskok. Čech, poté co se prokousal před Benáčka nasadil ke stíhací jízdě a postupně začal vedoucího Gureckého stahovat. To se Čechovi v samotném závěru daří a dotahuje se do těsného kontaktu ke Gureckému. Jan Gurecký svoji pozici uhájí a připisuje si vítězství právě před druhým Viktorem Čechem. Pro třetí příčku si dojel nikým neohrožovaný Tadeáš Benáček. Druhý závod výrazně připomínal ten první. Výborný úvod má Gurecký a ihned si vypracovává náskok. Čech opět v úvodu jede za Benáčkem a po chvíli se před něj dostane. Stíhací jízda tentokrát však nebyla úspěšná a vedoucí Gurecký si svůj náskok hlídá do cíle. Podruhé tedy ve Skalici vítězí a připisuje si ze slovenského závodu plný počet bodů, druhý cílem projíždí Viktor Čech a třetí opět Tadeáš Benáček.. Stupně vítězů tedy obsadila právě tato trojice v pořadí Gurecký, Čech, Benáček. Čtvrtou příčku si v součtu obou závodů odvezl Nicolas Zanin a pátou pak Dita Štipčáková.
  

Junior B (8-12 let): Kategorie Junior B má v letošní sezóně velkého suveréna v Michalu Prokešovi a tak se na pozici nejrychlejšího jezdce dala je těžko očekávat změna. Pole position si vyjel zmiňovaný Prokeš před Janem Skoupým a Štěpánem Kohoutkem. Od startu odjel nejlépe Skoupý a ujal se vedení před Prokešem. Prokeš se ale v úvodu druhého kola dostává do čela a vypracovává si náskok. O třetí příčku bojuje trojice Štěpán Kohoutek, Jakub Horyna a Eduard Dobrovodský. Situaci při předjíždění kolařů využívá Horyna a dostává se před Kohoutka. Ti si ještě pozici vymění, aby nakonec těsně před šachovnicí třetí místo uzmul Kohoutek. Vítězí suverén letošní sezóny Prokeš a druhý dojíždí letošní debutant v této kategorii Jan Skoupý. Poměrně jednoznačný průběh má druhý závod. V něm opět vítězí Michal Prokeš, druhý dojel Honza Skoupý a třetí příčkou si spravil chuť po prvním závodě Eduard Dobrovodský. V součtu bodů z obou závodů zaslouženě vítězí Michal Prokeš před druhým Jan Skoupým. Velkou radost z třetí příčky měl Štěpán Kohoutek. Mimo stupně skončil tentokrát čtvrtý Dobrovodský a a pětici nejlepších doplnil Jakub Horyna.
  

Junior Open (12-15let): První místo na roštu si v kvalifikaci vyjel rychlík této kategorie Vojtěch Vyzibla. Po startu prvního závodu se ujímá vedení Vyzibla před Lukášem Záleským a Patrikem Holešinským. Naprosto suverenní výkon předvadí vedoucí Vyzibla a vzdaluje se svým soupeřům. Druhé místo kontroluje Záleský. Z prvního místa pár kol před cílem padá Vyzibla a technika mu nedovoluje pokračovat. Vítězí tedy Lukáš Záleský, před Patrikem Holešinským a Davidem Filipínem. V druhém závodě se ujímá vedení Záleský, kterého však na prvním místě v závěru prvního kola střídá Vyzibla. Třetí místo drží Holešinský. Vedoucí Vyzibla nedává nikomu šanci a buduje si značný náskok. Druhý Záleský má bezpečný náskok před třetím Holešinským a toto pořadí vydrží až do cíle. Tedy Vyzibla, Záleský a Holešínský. V součtu závodů se na nejvyšší stupínek postavil Lukáš Záleský, druhé místo bral Patrik Holešinský a pohár za třetí místo poprvé v kariéře převzal David Filipín. Čtvrtý byl Vyzibla, kterému lepší umístění neumožnila nula z prvního závodu. Top 5 doplnila Agáta Kohoutková.
  

Senior Open 40 (18 a více let): S novou technikou do těchto závodů vyrazil loňský mistr Daniel Kadaník a také Michal Prášek, kterému letos znamenitě vychází kalendář a kromě své hlavní sportovní činnosti ve velké silnici může startovat i v celém šampionátu minimotocup. První místo si  v kvalifikaci vyjel právě Michal Prášek před Jakubem Novákem a Ondřejem Fulínem. Vedení se ujímá Prášek a vypracovává si náskok na dvojici pronásledovatelů, kterými jsou Jakubové Šmiraus a Novák. Vítězí s velkým náskokem Michal Prášek. Druhý končí Jakub Šmiraus a třetí Jakub Novák, který celý závod Šmirause zkouší zdolat, ale bez výsledku. Druhý závod opět ovládl stylem start-cíl Michal Prášek a je jasné, že se výkonostně začíná přibližovat svým výkonům z minulosti, kdy zajel nejeden výborný závod v evropském šampionátu minibiků. O druhou příčku svádí boj trojice Kadaník, Šmiraus, Novák. Druhé místo udrží Kadaník před Šmirausem. V součtu vítězí Michal Prášek. Druhý je Kuba Šmiraus, kterému letos poprvé vyšly obě rozjížďky dle představ. Stupně vítězů doplnil Daniel Kadaník. Čtvrtý tentokrát končí Kuba Novák a velmi pěkná je pátá příčka pro Pavla Marka.
  

Senior Open 50 (15 a více let): Velice hubená startovní listina tentokrát byla v kategorii Open 50.
Oba závody s přehledem vyhrál Vít Bromovský a stal se také v součtu vítězem slovenského podniku. Druhou příčku v obou závodech vybojoval Lukáš Fulín, který jediný sedlá dvoutaktní techniku v této kategorii. Třetí příčku bral Leoš Kohoutek za dvě třetí místa a na stupně se nevešel dvakrát čtvrtý Jiří Lubojácký.
  

Hobby (15 a více let): Slovenský závodník Filip Lazícius si vyjel první místo na roštu v kvalifikaci kategorie Hobby. Lazícius také dokázal vyhrát v první jízdě před Martinem Dalerem a Michalem Bezděkem. Martin Daler dokázal naopak ovládnout druhý závod a porazil Filipa Laziciuse. Při rovnosti bodů rozhodovalo lepší umístění ve druhém závodě a tak vítězství nakonec bral Daler před domácím Lazíciusem. Třetí příčku obsadil Michal Bezděk. Čtvrtý tentokrát skončil Patrik Neuman, kterému k lepší pozici nepomohla ani třetí příčka z druhého závodu. Pětici nejlepších uzavřel Jan Mejstřík.
  

Je tak za námi první polovina šampionátu a po dvouměsíční pauze se bude pokračovat na trati v Českých Budějovicích. Trať v Českých Budějovicích je pro minimotocup nová, nicméně v minulosti se na této trati proháněl nejeden úspěšný český silničář.

Kalendář závodů 2019
27.04 Pardubice Startovní listina
Závod za 8 dnů.
01.06 Brno Startovní listina
15.06 Skalica Startovní listina
24.08 Ostrava(nepotvrzeno) Startovní listina
14.09 Pardubice Startovní listina
28.09 Brno Startovní listina

Celkové výsledky

Novinky

info: Standardní propozice Pardubice (1.závod)

Ahoj Všem. Jak ten čas letí, připádá nám, že jsme včera dojeli závody 2018 a přitom za 14 dní zahájíme sezónu 2019 prvním závodem v Pardubicích. Doufám, že jste přípravu nepodcenili a vyrazíte na první závody ve velkém stylu. Zde v tomto článku naleznete ke stažení a přečtení standardní propozice k závodu...

Sezóna 2019

Přípravy sezóny jsou v plném proudu a začneme zveřejněním oficiálního kalendáře závodů MinimotoCupu 2019. Kalendář závodů naleznete v pravé části webu nebo ZDE.

Fotogalerie 2018

Ahojte všichni, zima je v plném proudu, tak jsme se rozhodli doplnit a aktualizovat web. V sekci fotogalerie, najdete přidané fotky z loňské sezóny ZDE. Je potřeba si trošku zavzpomínat a naladit se na tu nadcházející :) 
Všechny fotky jsou od našeho "dvorního" fotografa Pavla Nejezchleby...