Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 26.09.2019

 

 

Článek: 4. závod 2019 Pardubice (Autor: Jan Antoni)

Předposlední závod letošního seriálu má za sebou minibikový šampionát minimotocup. Ten se odjel 14. září po téměř tříměsíční pauze na trati v Pardubicích a naznačil mnohé v bojích o celkové pořadí. Na podnik přijelo ve všech třídách celkem 67 jezdců, a to je velmi slušné číslo. Celý víkend doprovázelo "babí léto" a tak nic nebránilo znamenitým bojům na oblíbené východočeské trati.


Junior A (5-10 let): Za největšího favorita byl zcela logicky považován Vít Bromovský, který v letošní sezóně dokázal všechny prozatím odjeté závody vyhrát. To vše potvrdil v kvalifikaci a vyjel si pole position. První řadu doplnil druhý Roman Durdis a třetí příčku vybojovala Justýna Císařová. V prvním závodě nejlépe odstartoval Bromovský, kterého následovala Císařová a Durdis. Císařová však o pozice brzy přišla a v cíli ji patřilo čtvrté místo. Na čele si po startu vyjel mírný náskok Bromovský, ale toho dokázal v dalším průběhu závodu dotáhnout Durdis. Durdis se snažil Bromovskému zkomplikovat cestu za vítězstvím, ale “Vito”junior si první příčku pohlídal. Druhý projel tedy projel cílem Roman Durdis a třetí pozice patřila Nicolasi Zaninovi. Druhý závod dopadl výsledkově stejně, jako ten první, a tak se v součtu obou jízd postavil na nejvyšší stupínek Vít Bromovský, druhé místo bral Roman Durdis a třetí příčku obsadil Nicolas Zanin. Všichni tři jezdci jsou členy týmu Ridingschool LUKAS PESEK.


Junior B (8-12 let): V kvalifikaci byl nejrychlejší Jan Skoupý, druhý Viktor Čech a první řadu doplnil Eduard Dobrovodský. Po startu jde do čela Čech, následovaný Dobrovodským a Skoupým. Ze čtvrtého místa padá ve čtvrtém kole Štěpán Kohoutek, který se do pádu držel v čelní skupině. Na prvního Čecha od půlky závodu velmi tlačil Dobrovodský. Ten při předjíždění “kolařů” však nešťastně padá a nakrátko dokonce musí se svým motocyklem k mechanikům. Vítězství si tak pohodlně ohlídal Čech před druhým Skoupým a třetím Kohoutkem. Na čele druhého závodu se po startu usadil Čech a ihned si začal vytvářet slušný náskok. O druhé místo hezky zabojovala skupina ve složení Skoupý, Dobrovodský a Kohoutek. V tomto pořadí také za vítězným Viktorem Čechem dojíždějí do cíle. Stupně vítězů tedy ovládl Viktor Čech za doprovodu druhého Jana Skoupého a třetího Štěpána Kohoutka.


Junior open (12-17 let): Kvalifikaci ovládl Jakub Horyna, následovaný Patrikem Holešinským a Lukášem Záleským. Od startu nejlépe odjel Horyna, dále Záleský a Holešinský. Po lehčím pádu se na třetí pozici propadá Záleský. Pozici na čele kontroluje Horyna, kterému je však ukazována penalizace. Suverénně vedoucího Horynu tři kola před cílem začala trápit technika. Na první pozici se tak dostal Holešinský a tu až do cíle udržel. Druhý končí Záleský a ke třetímu místu se protrápil Horyna. Závodnický kalich hořkosti si do dna vypil ve druhém závodě Horyna, jenž cíl pro technickou závadu neviděl. Rovněž druhý závod se stal kořistí Holešinského před Záleským a Matoušem Kárným. V součtu tedy zvítězil Patrik Holešinský a na “bednu” jej doprovodil Lukáš Záleský a Agáta Kohoutková.


Senior open 40 (18 a více let): Letos poprvé do závodů minimotocupu zasáhl Michal Prášek. Tomu v letošní sezóně termínové kolize s jeho prioritním závoděním umožnily pouze start právě zde v Pardubicích. Dle předpokladu si vyjel pole position před Danielem Kultem a velkou závodnickou vzpruhu zažil na pardubické trati Daniel Kadaník. Do prvního závodu nejlépe odstartoval Kult. Ze třetího místa se v prvních kolech propracoval na čelo Prášek a začal si budovat náskok. Druhý jezdil Dan Kult a na třetím místě jel po protrápené první půlce sezóny výborný závod Dan Kadaník. V tomto pořadí, tedy Prášek, Kult, Kadaník projeli jezdci cílem. Čtvrté místo bral Jakub Novák, jenž si v úvodu vypracoval mírný náskok na Jakuba Šmirause. Druhý závod se stal opět kořistí Práška. Kult projel cílem druhý a Kadaník třetí. Souboj o čtvrté místo tentokrát rozhodl ve svůj prospěch Šmiraus, na kterého se Novák marně snažil vymyslet útok. Bedna tedy měla složení Prášek, Kult a Kadaník.


Senior open 50 (13 a více let): Kvalifikaci s převahou ovládl Petr Bican. Druhý v kvalifikaci skončil Tomáš Zdařil. Ten však do závodu nenastoupil, a tak měl pro závod výbornou pozici Bican. To potvrdil a vyhrál první závod před Lukášem Fulínem a Matějem Skácelem. Druhý závod opět ovládl Petr Bican a z Pardubic si odvezl pohár za první místo. Dvě druhá místa stačila na druhé místo na stupních a vystoupil na ně Lukáš Fulín. Třetí Matěj Skácel byl na této trati dvakrát třetí.
Hobby (15 a více let): V Pardubicích absentoval stejně jako ve Skalici Patrik Neuman. Závodům “Hobíků” dominoval Martin Daler, který dvakrát zvítězil. Lukáš Římal projel cílem dvakrát druhý a stejná příčka mu patřila také na stupních vítězů. Římala může v celkovém pořadí mrzet zejména vynechaný závod u našich východních sousedů ve Skalici. Třetí pozici si vybojoval Jiří Lubojacký.


Poslední závod se odjede v sobotu “na Václava”, tedy 28. září na brněnské minibikové trati v areálu Masarykova okruhu. V mnoha kategoriích je ještě o co bojovat a pardubické klání bylo tou nejlepší možnou pozvánkou. Přejme si tedy ať babí léto vydrží také na sklonku září a závody o celkové pořadí mají ty správné grády.

Autor: Jan Antoni

Kalendář závodů 2020
25.04 Pardubice Výsledky
09.05 Brno Výsledky
13.06 Brno Výsledky
22.08 Skalica Startovní listina
Závod za 48 dnů.
12.09 Pardubice Startovní listina
26.09 Brno Startovní listina
27.09 Brno Startovní listina

Novinky

Článek: 1. závod 2020 Brno (Autor: Jan Antoni)

Ve dnech 12.-13. června se konal na minibikové trati brněnského Masarykova okruhu první díl letošního ročníku šampionátu minimotocup. Letošní sezóna tak odstartovala nezvykle pozdě z všem známého důvodu. Celý podnik provázelo skutečně letní počasí a na účastníky čekal...

Info: Standardní propozice (1. závod Brno)

Zdravíme všechny závodníky. Konečně jsme se všichni dočkali a můžeme spustit závodní "šílenství". Ve článku naleznete standardní propozice pro první závod sezóny MinimotoCUPu 2020 ...

Info: úpravy v kalendáři

Z důvodů epidemie COVID-19 probíhají změny v kalendáři, podrobnější informace dodáme v nejbližší době....