Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 26.09.2018

 

Článek: 5. závod Pardubice (autor: Jan Antoni)

Předposlední díl minibikového šampionátu minimotocup hostily 14.-15. září východočeské Pardubice. V Pardubicích po oba dny panovaly příjemné teploty babího léta a nabité depo slibovalo zajímavé závody. Při slavnostním ceremoniálu ceny předával Filip Salač, účastník seriálu Red Bull Rokies Cup a od příštího roku nováček v mistrovství světa třídy Moto3. Pro nejmenší to bylo určitě velké zpestření, zvlášť, když se Filip neúnavně fotil se svými malými i velkými fanoušky. Pojďme, ale už k samotným závodům.


Junior A (5-10let): Pole position si v kvalifikaci vyjel Honza Gurecký, následovaný Viktorem Čechem a Vítkem Bromovským. Do závodu však překvapivě nenastoupil Gurecký, který byl před tímto závodem lídrem celkové tabulky. V první rozjížďce nejlépe odstartoval Bromovský, na druhé místo jde brzy Čech a pronásleduje vedoucího Bromovského. Třetí jede spolehlivě Tadeáš Benáček a totéž platí o čtvrtém Romanu Durdisovi. Na tomto pořadí se nic nemění až do cíle a vítězí Bromovský před Čechem a Benáčkem. I druhá jízda se nesla v podobném duchu a pořadí bylo totožné s první jízdou. Na nejvyšší stupínek tak letos již počtvrté vystoupil Vít Bromovský, druhá příčka patřila Viktoru Čechovi a na třetí stupínek vyskočil Tadeáš Benáček. Výkonnostní progres předvedl v Pardubicích čtvrtý Roman Durdis a pětici nejlepších doplnil Nicolas Zanin. Před posledním podnikem v Brně má na čele náskok 30 bodů Vít Bromovský. Mezi druhým Viktorech Čechem a třetím Honzou Gureckým je pouze jedenáct bodů. Závěrečné dvě rozjížďky tak nabídnou zejména souboj o druhou příčku celkového pořadí.

Junior B (8-12let): První řada startovního roštu je ve složení Michal Prokeš, Jan Skoupý a Štěpán Kohoutek. Nejlépe start vyšel Kohoutkovi, před Prokešem a Dobrovodským. Ve třetím kole jde do čela Prokeš a vede před Kohoutkem. Postupně se na druhou pozici propracovává Skoupý, ale padá a je čtvrtý. Do cíle na prvním místě dojíždí Prokeš, který krátce před cílem chybuje. Chyba jej sice stojí náskok, nikoli však pozici. Druhý končí Kohoutek a třetí nakonec Skoupý. Do druhé jízdy nejlépe odstartuje Prokeš, který však na začátku druhého kola velmi nepříjemně padá a závod pro něj končí. Ve vedení je od té chvíle Kohoutek a svádí veliký boj se Skoupým. Boj je to skutečně na ostří nože. Po kontaktu obou jezdců přichází však Skoupý o řídítko a propadá se na čtvrtou pozici. Cílem projíždí vítězně Kohoutek, nicméně v cíli jej čeká nepříjemná informace o předčasném startu a propadá se na třetí pozici. Druhá rozjížďka tak patří Dobrovodskému, druhý je Jakub Horyna. V součtu obou jízd vyhrává Eda Dobrovodský, druhá příčka patří Štěpánu Kohoutkovi a třetí je Jakub Horyna. Bramborová čtvrtá příčka patří smolaři Skoupému (řídítko) a ppátá Prokešovi. Na čele je v celkovém pořadí Michal Prokeš o sedmnáct bodů před Honzou Skoupým. Rovněž mezi třetím Dobrovodským a čtvrtým Kohoutkem je pouze 11 bodů. Brno tak bude velmi napínavé.


Junior Open (12-15let): První místo v kvalifikaci si vyjíždí Vojta Vyzibla a v první řadě jej ještě doplní Lukáš Záleský a Patrik Holešinský. Po startu vede Záleský. Od samého začátku však na něj útočí Vyzibla. Yziblova snaha brzy nese ovoce a ujímá se vedení a na čele si vypracovává náskok. V první rozjížďce tak vítězí Vyzibla, před Záleským a Holešinským. Druhý závod opět opanoval Vojta Vyzibla a v Pardubicích si připsal „double“. Rovněž další pozice patří stejným jezdcům jako v první jízdě, a tak si body za druhou příčku připisuje Záleský a třetí končí Holešinský. V Součtu obou rozjížděk je tedy pořadí na stupních: Vojta Vyzibla, Lukáš Záleský, Patrik Holešinský. Čtvrtou příčku vybojovala Agáta Kohoutková a pětici nejlepších doplnil Matouš Kárný. Před Brnem jsou bodové rozestupy poměrně velké, ale to neznamená, že nám tato kategorie nenabídne pěknou podívanou.


Senior Open 40 (18 a více let): Lídr šampionátu Michal Prášek startuje z poslední pozice, jelikož nejel kvalifikaci. První řada má tak podobu Tomáš Zdařil, Daniel Kult a Jakub Novák. Od startu nejlépe odjel Daniel Kult, toho však brzy překonává Zdařil a jede až do cíle na čele. Druhou příčku si vybojoval Daniel Kult a třetí projel Cílem Michal Prášek. Prášek si při stíhačce dělal zálusk i na první pozici, nicméně lehce havaroval a dojel třetí. O čtvrtou příčko s Jirkou Polesem bojoval Jakub Novák, ale na svého soka nevyzrál. Druhá rozjížďka se nesla zejména s otázkou, zda dokáže Prášek z posledního místa potrápit Zdařila na čele. Michal hned v prvním kole předjel mnoho soupeřů a houževnatým výkonem získával další a další pozice. Na čele jedoucí Zdařil měl v době, kdy se Prášek dostal na první příčku slušný náskok, nicméně Prášek náskok zlikvidoval a zaslouženě zvítězil. Druhý skončil Zdařil a třetí Kult. Čtvrtá příčka patřila Šmirausovi a pátá Novákovi. V součtu se stal tedy vítězem Michal Prášek před Tomášem Zdařilem a Danem Kultem. Čtvrtá skončil Jakub Šmiraus a pátý Jirka Poles. V celkovém pořadí je krůček od titulu Michal Prášek. Druhý Jakub Novák má za zády o 12 bodů Jakuba Šmirause. To je rovněž dobrá pozvánka na Brno.


Senior Open 50 (15 a více let): V Pardubicích nestartoval lídr šampionátu Bromovský a tak byl za hlavního favorita logicky považován Tomáš Zdařil. První pozici na startu si vybojoval Tomáš Zdařil, následovaný Petrem Bicanem a Matějem Skácelem. První rozjížďku však překvapivě ovládl Petr Bican, druhá příčka patřila Tomáši Zdařilovi a Matěj Skácel vybojoval třetí pozici. V druhé jízdě už Tomáš Zdařil závod ovládl. Druhý tentokrát skončil Petr Bican a třetí opět Matěj Skácel. Na nejvyšší stupínek se tedy postavil Tomáš Zdařil, před Petrem Bicanem a Matějem Skácelem. Bramborový skončil Lukáš Fulín a pátý Leoš Kohoutek. V této kategorii už je jistým vítězem tohoto ročníku Vít Bromovský.
Hobby (15 a více let): Martin Daler, Filip Lazícius a Patrik Neuman. To byla první řada startovního roštu „hobíků“. První závod vyhrál Martin Daler před Patrikem Neumanem a Filipem Lazíciem. Druhý závod byl s tím prvním totožný, a tak si další prvenství i v součtu obou rozjížděk zajistil Martin Daler. Druhý stupínek patřil Patriku Neumanovi a třetí Filipu Lazíciovi. Čtvrtou příčku si odvezl z Pardubic Jiří Lubojacký a pátou Radek Vízek. V celkovém hodnocení se zdá nejzajímavější otázkou před posledním podnikem souboj o druhou příčku, kde druhého Lazícia a třetího Neumana dělí 13 bodů.

Poslední podnik dělí účastníky minimotocupu od dlouhé zimní přestávky, ale stále je o co bojovat. Pardubickým pořadatelům se závod tradičně vydařil, a to bývá zvykem i v Brně. Nic by tak nemělo bránit skutečně hodnotné sportovní podívané o posledním zářiovém víkendu v areálu Masarykova okruhu.

Kalendář závodů 2019
27.04 Pardubice Výsledky
01.06 Brno Výsledky
15.06 Skalica Výsledky
14.09 Pardubice Výsledky
28.09 Brno Výsledky

Celkové výsledky

Novinky

Článek: 4. závod 2019 Pardubice (Autor: Jan Antoni)

Předposlední závod letošního seriálu má za sebou minibikový šampionát minimotocup. Ten se odjel 14. září po téměř tříměsíční pauze na trati v Pardubicích a naznačil mnohé v bojích o celkové pořadí. Na podnik přijelo ve všech třídách celkem 67 jezdců...

Info: Standardní propozice Brno (5.závod)

Zdravím a pozdravuji, příští týden 28.9.2017 se jede finálový závod MinimotoCupu roku 2019. K závodu jsou potřeba propozice, tak tady jsou...

Info: Standardní propozice (4. závod Pardubice)

Hola, hola, závod volá. Prázdniny utekly jako voda a kromě toho, že začíná nový školní rok, především začíná druhá polovina sezóny minimotocupu. Co chybý? Přihlásit se na závod v Pardubicích. Jóóó a standardní propozice...