Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 26.09.2018

 

Článek: 5. závod Pardubice (autor: Jan Antoni)

Předposlední díl minibikového šampionátu minimotocup hostily 14.-15. září východočeské Pardubice. V Pardubicích po oba dny panovaly příjemné teploty babího léta a nabité depo slibovalo zajímavé závody. Při slavnostním ceremoniálu ceny předával Filip Salač, účastník seriálu Red Bull Rokies Cup a od příštího roku nováček v mistrovství světa třídy Moto3. Pro nejmenší to bylo určitě velké zpestření, zvlášť, když se Filip neúnavně fotil se svými malými i velkými fanoušky. Pojďme, ale už k samotným závodům.


Junior A (5-10let): Pole position si v kvalifikaci vyjel Honza Gurecký, následovaný Viktorem Čechem a Vítkem Bromovským. Do závodu však překvapivě nenastoupil Gurecký, který byl před tímto závodem lídrem celkové tabulky. V první rozjížďce nejlépe odstartoval Bromovský, na druhé místo jde brzy Čech a pronásleduje vedoucího Bromovského. Třetí jede spolehlivě Tadeáš Benáček a totéž platí o čtvrtém Romanu Durdisovi. Na tomto pořadí se nic nemění až do cíle a vítězí Bromovský před Čechem a Benáčkem. I druhá jízda se nesla v podobném duchu a pořadí bylo totožné s první jízdou. Na nejvyšší stupínek tak letos již počtvrté vystoupil Vít Bromovský, druhá příčka patřila Viktoru Čechovi a na třetí stupínek vyskočil Tadeáš Benáček. Výkonnostní progres předvedl v Pardubicích čtvrtý Roman Durdis a pětici nejlepších doplnil Nicolas Zanin. Před posledním podnikem v Brně má na čele náskok 30 bodů Vít Bromovský. Mezi druhým Viktorech Čechem a třetím Honzou Gureckým je pouze jedenáct bodů. Závěrečné dvě rozjížďky tak nabídnou zejména souboj o druhou příčku celkového pořadí.

Junior B (8-12let): První řada startovního roštu je ve složení Michal Prokeš, Jan Skoupý a Štěpán Kohoutek. Nejlépe start vyšel Kohoutkovi, před Prokešem a Dobrovodským. Ve třetím kole jde do čela Prokeš a vede před Kohoutkem. Postupně se na druhou pozici propracovává Skoupý, ale padá a je čtvrtý. Do cíle na prvním místě dojíždí Prokeš, který krátce před cílem chybuje. Chyba jej sice stojí náskok, nikoli však pozici. Druhý končí Kohoutek a třetí nakonec Skoupý. Do druhé jízdy nejlépe odstartuje Prokeš, který však na začátku druhého kola velmi nepříjemně padá a závod pro něj končí. Ve vedení je od té chvíle Kohoutek a svádí veliký boj se Skoupým. Boj je to skutečně na ostří nože. Po kontaktu obou jezdců přichází však Skoupý o řídítko a propadá se na čtvrtou pozici. Cílem projíždí vítězně Kohoutek, nicméně v cíli jej čeká nepříjemná informace o předčasném startu a propadá se na třetí pozici. Druhá rozjížďka tak patří Dobrovodskému, druhý je Jakub Horyna. V součtu obou jízd vyhrává Eda Dobrovodský, druhá příčka patří Štěpánu Kohoutkovi a třetí je Jakub Horyna. Bramborová čtvrtá příčka patří smolaři Skoupému (řídítko) a ppátá Prokešovi. Na čele je v celkovém pořadí Michal Prokeš o sedmnáct bodů před Honzou Skoupým. Rovněž mezi třetím Dobrovodským a čtvrtým Kohoutkem je pouze 11 bodů. Brno tak bude velmi napínavé.


Junior Open (12-15let): První místo v kvalifikaci si vyjíždí Vojta Vyzibla a v první řadě jej ještě doplní Lukáš Záleský a Patrik Holešinský. Po startu vede Záleský. Od samého začátku však na něj útočí Vyzibla. Yziblova snaha brzy nese ovoce a ujímá se vedení a na čele si vypracovává náskok. V první rozjížďce tak vítězí Vyzibla, před Záleským a Holešinským. Druhý závod opět opanoval Vojta Vyzibla a v Pardubicích si připsal „double“. Rovněž další pozice patří stejným jezdcům jako v první jízdě, a tak si body za druhou příčku připisuje Záleský a třetí končí Holešinský. V Součtu obou rozjížděk je tedy pořadí na stupních: Vojta Vyzibla, Lukáš Záleský, Patrik Holešinský. Čtvrtou příčku vybojovala Agáta Kohoutková a pětici nejlepších doplnil Matouš Kárný. Před Brnem jsou bodové rozestupy poměrně velké, ale to neznamená, že nám tato kategorie nenabídne pěknou podívanou.


Senior Open 40 (18 a více let): Lídr šampionátu Michal Prášek startuje z poslední pozice, jelikož nejel kvalifikaci. První řada má tak podobu Tomáš Zdařil, Daniel Kult a Jakub Novák. Od startu nejlépe odjel Daniel Kult, toho však brzy překonává Zdařil a jede až do cíle na čele. Druhou příčku si vybojoval Daniel Kult a třetí projel Cílem Michal Prášek. Prášek si při stíhačce dělal zálusk i na první pozici, nicméně lehce havaroval a dojel třetí. O čtvrtou příčko s Jirkou Polesem bojoval Jakub Novák, ale na svého soka nevyzrál. Druhá rozjížďka se nesla zejména s otázkou, zda dokáže Prášek z posledního místa potrápit Zdařila na čele. Michal hned v prvním kole předjel mnoho soupeřů a houževnatým výkonem získával další a další pozice. Na čele jedoucí Zdařil měl v době, kdy se Prášek dostal na první příčku slušný náskok, nicméně Prášek náskok zlikvidoval a zaslouženě zvítězil. Druhý skončil Zdařil a třetí Kult. Čtvrtá příčka patřila Šmirausovi a pátá Novákovi. V součtu se stal tedy vítězem Michal Prášek před Tomášem Zdařilem a Danem Kultem. Čtvrtá skončil Jakub Šmiraus a pátý Jirka Poles. V celkovém pořadí je krůček od titulu Michal Prášek. Druhý Jakub Novák má za zády o 12 bodů Jakuba Šmirause. To je rovněž dobrá pozvánka na Brno.


Senior Open 50 (15 a více let): V Pardubicích nestartoval lídr šampionátu Bromovský a tak byl za hlavního favorita logicky považován Tomáš Zdařil. První pozici na startu si vybojoval Tomáš Zdařil, následovaný Petrem Bicanem a Matějem Skácelem. První rozjížďku však překvapivě ovládl Petr Bican, druhá příčka patřila Tomáši Zdařilovi a Matěj Skácel vybojoval třetí pozici. V druhé jízdě už Tomáš Zdařil závod ovládl. Druhý tentokrát skončil Petr Bican a třetí opět Matěj Skácel. Na nejvyšší stupínek se tedy postavil Tomáš Zdařil, před Petrem Bicanem a Matějem Skácelem. Bramborový skončil Lukáš Fulín a pátý Leoš Kohoutek. V této kategorii už je jistým vítězem tohoto ročníku Vít Bromovský.
Hobby (15 a více let): Martin Daler, Filip Lazícius a Patrik Neuman. To byla první řada startovního roštu „hobíků“. První závod vyhrál Martin Daler před Patrikem Neumanem a Filipem Lazíciem. Druhý závod byl s tím prvním totožný, a tak si další prvenství i v součtu obou rozjížděk zajistil Martin Daler. Druhý stupínek patřil Patriku Neumanovi a třetí Filipu Lazíciovi. Čtvrtou příčku si odvezl z Pardubic Jiří Lubojacký a pátou Radek Vízek. V celkovém hodnocení se zdá nejzajímavější otázkou před posledním podnikem souboj o druhou příčku, kde druhého Lazícia a třetího Neumana dělí 13 bodů.

Poslední podnik dělí účastníky minimotocupu od dlouhé zimní přestávky, ale stále je o co bojovat. Pardubickým pořadatelům se závod tradičně vydařil, a to bývá zvykem i v Brně. Nic by tak nemělo bránit skutečně hodnotné sportovní podívané o posledním zářiovém víkendu v areálu Masarykova okruhu.

Kalendář závodů 2018
28.04 Pardubice Výsledky
13.05 Brno Výsledky
16.06 Skalica Výsledky
18.08 České Budějovice Výsledky
15.09 Pardubice Výsledky
29.09 Brno Výsledky

Celkové výsledky

Novinky

Fotogalerie 2018

Ahojte všichni, zima je v plném proudu, tak jsme se rozhodli doplnit a aktualizovat web. V sekci fotogalerie, najdete přidané fotky z loňské sezóny ZDE. Je potřeba si trošku zavzpomínat a naladit se na tu nadcházející :) 
Všechny fotky jsou od našeho "dvorního" fotografa Pavla Nejezchleby...

PF2019

Jménem celého realizačního týmu bychom Vám chtěli poděkovat za přízeň v letošní sezóně. Zároveň bychom Vám rádi popřáli pěkné svátky, malým závodníkům bohatého ježíška a vše dobré do nového roku 2019, ať je stejně tak úspěšný jako přechozí. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem příznivcům, sponzorům a také všem, kteří se podíleli na seriálu jako celku...

Předěžný kalendář 2019

Ahoj všem, přinášíme Vám předběžný kalendář na rok 2019...