Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 17.10.2018

 

Článek: 6. finálový závod Brno (autor: Jan Antoni)

Poslední závod minibikového šampionátu minimotocup se odjel o posledním zářijovém víkendu na minibikové trati v areálu brněnského Masarykova okruhu. Na trati bylo ještě v jednotlivých kategoriích o co bojovat, a nejen nejmenší závodnici dali do závěrečných letošních bojů to nejlepší. Připočteme-li, že celý podnik provázelo slunné počasí babího léta, bylo o zábavu postaráno. V sobotní podvečer se poté již tradičně konalo krásné vyhlášení v prostorách restaurace Masarykova okruhu a na velkém poháru minimotocupu přibylo dalších šest jmen celkových vítězů minimotocupu pro rok 2018.


Junior A (5-10 let): V kvalifikaci byl nejrychlejší Jan Gurecký, před Viktorem Čechem, Tadeášem Benáčkem a Vítem Bromovským juniorem. V prvním závodě se ujal vedení Gurecký, toho však potkala smůla, když při předjíždění jezdce o kolo zpět divoce havaroval. Cílem jako druhý projíždí Čech. Ten však dostává desetisekundovou penalizaci za předjetí Benáčka pod žlutou vlajkou, a to posouvá právě Benáčka na pozici druhou. Třetí místo obsadil Gurecký. V druhém závodě vede Bromovský, následovaný Gureckým, Čechem a Benáčkem. Z první skupinky po pádu odpadá Čech. Vítězi opět Bromovský, druhý tentokrát dojíždí Gurecký a třetí Benáček. Co je nejdůležitější z hlediska celkové klasifikace je že Čech se dokázal propracovat na čtvrtou příčku v tomto závodě a tím o bod uhájil druhé místo. V Brně tedy vítězí Vít Bromovský a na stupních mu dělají společnost druhý Honza Gurecký a třetí Tadeáš Benáček. V celkovém pořadí se stal mistrem Vít Bromovský, který si připsal vítězství ve všech závodech, ve kterých startoval. Titul vícemistra získal Viktor Čech, když za svými zády o bod udržel Honzu Gureckého.


Junior B (8-12 let): „Domácí“ Michal Prokeš si vyjel v kvalifikaci pole position a s větším odstupem za sebou nechal zbytek svých konkurentů. Naopak trojice pronásledovatelů v pořadí Jan Skoupý, Eduard Dobrovodský a Štěpán Kohoutek byli velmi natěsno a už kvalifikace tak slibovala parádní závod. V první rozjížďce dle očekávání zvítězil Michal Prokeš a připsal si tak další letošní dílčí vítězství. Prokeš si od začátku budoval náskok který mu vydržel až do cíle. Stejně tak bezpečně kontroloval druhou pozici Eduard Dobrovodský. Třetí projel cílem Jan Skoupý. Druhý závod stejně jako ten první měl pevně ve svých rukou Michal Prokeš. Od startu se ujal vedení a zvítězil stylem start-cíl. Pro druhou příčku si tentokrát dojel Jan Skoupý. O třetí místo bojovala trojice Kohoutek, Dobrovodský a Horyna a v tomto pořadí také projela cílem. Brněnský závod tedy doublem ovládl Prokeš, druhý stupínek patřil Skoupému a třetí Dobrovodskému. Celkové pořadí kategorie Junior B ovládl Michal Prokeš a za ním se seřadili dva jezdci, kteří pro letošek přestoupili do „béček“. Tedy Jan Skoupý a Eduard Dobrovodský. Oba jezdci podávali během roku pěkné výkony a totéž platí o čtvrtém Štěpánu Kohoutkovi, který letos rovněž zaznamenal zajímavý jezdecký růst.

Junior Open (12-15 let): Kategorii Junior Open v této sezóně vévodí Vojtěch Vyzibla a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Vyzibla už v kvalifikaci suverénně zvítězil. První závod nejlépe rozjel Lukáš Záleský, ale Vyzibla od samého začátku na svého konkurenta silně tlačil a bylo spíš otázkou času, kdy se dostane Vyzibla do čela. Tak se stalo a Vyzibla si na čele vyjel náskok jenž mu vydržel až do cíle. Druhý v cíli byl Patrik Holešinský a na třetím místě dokončil Lukáš Záleský. Start do druhého závodu si pohlídal Vyzibla a tentokrát odjel jako první. Vyzibla nenechal nic náhodě a opět dokázal zvítězit před Patrikem Holešinským. Ten se dostal během závodu před Záleského, který jel v úvodu druhý. Záleský bral tedy v tento den třetí pozici podruhé. V součtu obou jízd se zaslouženým vítězem stal Vojtěch Vyzibla, druhý skončil Patrik Holešinský a třetí Lukáš Záleský. Za zmínku stojí hezký výkon Davida Kubišty a jeho čtvrté místo. V celkovém pořadí šampionátu se přesvědčivě stal vítězem Vojtěch Vyzibla. Z celkového druhého místa měl velkou radost Lukáš Záleský a třetí místo patří pro letošek Patriku Holešinskému.


Senior Open 40 (18 a více let): V kategorii „Open 40“ chyběly na jistý titul Michalu Práškovi pouhé tři body, a to za předpokladu, že před Brnem celkově druhý Jakub Novák vyhraje oba závody závěrečného podniku. Práškovi se ve volných pátečních trénincích podařilo zajet náramný čas 27,8 a je nadmíru jasné, že minimotocup se po krůčcích přibližuje po sportovní stránce zlaté éře minibikového závodění u nás. Michal Prášek, jelikož šel v sobotu za svědka, stihl až druhý sobotní závod. Kvalifikaci tedy ovládl Tomáš Zdařil, který jde rovněž jezdecky velmi nahoru, a právě souboje s Práškem, Bromovským a starty v ME tomuto jezdci velmi prospívají. V prvním závodě však po lehkých problémech s technikou vůbec nevyšel Zdařilovi start a z prvního místa se poměrně překvapivě radoval Daniel Kult. Druhý dojel právě Zdařil a třetí Jirka Poles. Jirka Poles letos s výměnou techniky je doslova politý živou vodou a bude zajímavé sledovat jeho výsledky v příštím roce. Druhý závod se podařilo ovládnout Zdařilovi. Před něj se sice na krátko dostal v druhém závodě startující Prášek, kterému však vzápětí praskl řetěz a musel odstoupit. Za Zdařilem projel druhý cílem Jakub Šmiraus. Ten musel ve druhém závodě hodně zabojovat, aby v celkovém pořadí šampionátu udržel za svými zády Daniela Kulta. To se Šmirausovi povedlo a odjel jeden ze svých nejlepších závodů. Třetí skončil opět Jiří Poles. Na stupně tohoto podniku se postavili vítězný Tomáš Zdařil, druhý Daniel Kult a třetí Jirka Poles. Celkově se vítězem této kategorie stal Michal Prášek. Titul vícemistra si na své konto připsala stálice minibikového závodění Jakub Novák. A celkovou třetí příčku uhlídal Jakub Šmiraus.


Senior Open 50 (13 a více let): Pouze pátečních volných tréninků a kvalifikace se v Brně účastnil už jistý mistr této kategorie Vít Bromovský senior. V Brně tedy v roli největšího favorita v závodech samotných startoval Tomáš Zdařil. Kvalifikace patřila Bromovskému, těsně před Zdařilem a s odstupem třetím Lukášem Fulínem. První závod dle předpokladů při absenci Bromovského ovládl Tomáš Zdařil. Druhý projel cílem prvního závodu Petr Bican a třetí Matěj Skácel. Rovněž druhý závod dopadl výsledkově stejně, a tak na první místo pódia brněnského podniku vystoupal Tomáš Zdařil, kde mu dělal společnost druhý Petr Bican a třetí Matěj Skácel. V celkovém pořadí ovládl „Open 50“ Bromovský, před Tomášem Zdařilem a Matějem Skácelem. Matěj Skácel se na celkovou třetí příčku dostal právě zde v Brně. Na čtvrtou příčku odsunul závodícího pořadatele pardubického klání Leoše Kohoutka.


Hobby (15 a více let): Kvalifikační trénink ovládl Martin Daler a za svými zády nechal Jiřího Lubojackého a Filipa Lazícia. Lazícius v celkovém pořadí na druhé příčce mohl ještě o svoji pozici přijít. Měl za svými zády o pouhých třináct bodů Patrika Neumana. Tomu po kvalifikaci patřila čtvrtá příčka, tedy hned za Lazíciem. V prvním závodě nedal nikomu šanci Martin Daler a pohlídal si vítězství před svým kamarádem Jiřím Lubojackým. Třetí projel cílem Lazícius a získal tak další tři body na Neumana, který skončil čtvrtý. Druhý závod, co se výsledků týče dopadl stejně jako ten první. Z vítězství se tedy radoval opět Martin Daler, druhý byl Jiří Lubojacký a třetí Filip Lazícius. A stejné bylo i pořadí na stupních vítězů brněnského podniku. V celkovém pořadí se stal vítězem Martin Daler a stal se tak potřetí za sebou vítězem minimotocupu v kategorii Hobby. Vícemistrem se v této sezóně stal slovenský jezdec Filip Lazícius, který si v Brně pohlídal celkovou druhou příčku před Patrikem Neumanem.


Další ročník minimotocupu je za námi. Je důležité říct, že minimotocup jako takový si zachoval správný směr a celý kalendář se skládal z minibikových tratí. A to je zcela určitě to nejzásadnější. Dále je na místě poděkovat všem pořadatelům za jejich práci a snahu přichystat kvalitní podniky. Právě díky všem pořadatelům má minimotocup organizaci na velmi vysoké úrovni. Pořadatelé rovněž nemuseli řešit žádné závažné přestupky za to patří dík naopak Vám jezdcům a Vašim doprovodům. Co se jako změna velmi osvědčilo v letošním ročníku je neopakování startovní procedůry při jump startu některého z jezdců. Nesmíme zapomenout ani na sportovní úroveň celého seriálu a ta opět udělala krůček směrem kupředu. Ještě bych se velmi rád zmínil o celkovém vyhlášení. To proběhlo jako už je tradicí ihned po skončení posledního podniku a mělo tradičně vysokou úroveň. Nám už však nezbývá než se těšit na další ročník, který bude doufejme alespoň tak parádní jako ten letošní.

Kalendář závodů 2019
27.04 Pardubice Výsledky
01.06 Brno Výsledky
15.06 Skalica Výsledky
14.09 Pardubice Výsledky
28.09 Brno Výsledky

Celkové výsledky

Novinky

Článek: 4. závod 2019 Pardubice (Autor: Jan Antoni)

Předposlední závod letošního seriálu má za sebou minibikový šampionát minimotocup. Ten se odjel 14. září po téměř tříměsíční pauze na trati v Pardubicích a naznačil mnohé v bojích o celkové pořadí. Na podnik přijelo ve všech třídách celkem 67 jezdců...

Info: Standardní propozice Brno (5.závod)

Zdravím a pozdravuji, příští týden 28.9.2017 se jede finálový závod MinimotoCupu roku 2019. K závodu jsou potřeba propozice, tak tady jsou...

Info: Standardní propozice (4. závod Pardubice)

Hola, hola, závod volá. Prázdniny utekly jako voda a kromě toho, že začíná nový školní rok, především začíná druhá polovina sezóny minimotocupu. Co chybý? Přihlásit se na závod v Pardubicích. Jóóó a standardní propozice...