Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 17.02.2016

 

Info: novinky 2016

Milí minibikeři, začátek sezóny se blíží a je na čase vypustit ven informace. Přistoupíme rovnou k novinkám. Technická a sportovní pravidla dostala pár úprav, je potřeba si je opět prostudovat, ať na závodech nedochází k nedorozumění.

MinimotoCup se pojede jako minulé roky na 4 tratích, jsou to všem známé tratě jako je Brno, Skalica, Pardubice a Česká Kamenice. Dunajskou Stredu jsme se rozhodli dát jako vložený závod,který se nebude hodnotit do seriálu MinimotoCupu. Zatím ji tu rozebírat nebudeme, informace kní zveřejníme až za nějakou dobu.
Nově jsme uzavřeli spolupráci i s německými kolegy, kteří dojedou k nám do Brna na první závodní víkend, takže se máme na co těšit. Aby jen nejezdili oni sem do ČR, je možnost si zazávodit i u nich a poměřit síly se zahraniční konkurencí. Více informací proběhne v dalších článcích.

Co se týká kategorií, tak zaznamenaly také pár změn. Třídu Hobby jsme zrušili pro tratě v Brně a Skalici, v Pardubicích a Kamenici se tato třída otevře, nebude však počítána do celkového hodnocení MinimotoCupu. Třídu PW otevřeme podle účasti opět v Brně a ve Skalici, v Pardubicích ani Kamenici se PW nepojedou. Další novinkou je vypsání třídy Pitbiků a pojedou se pouze v Brně, samozřejmě záleží na účasti. Více informací k pitbikům naleznete v řádech 2016. Nový jezdci kteří jedou minimotoCUP se nezapomenou registrovat na stránky a ti stávající si nezapomenou aktivovat třídu kterou letos pojedou viz. ZDE.

Rádi bychom podotkli, že nastudování řádů je povinné a opravdu nám není(a nebude) příjemné Vás vracet z technické přejímky kvůli nedodržení pravidel. Z těch nejdůležitějších Vám připomínáme kryt kotouče u Junior A/B. Doufáme, že nebudou zbytečné problémy.
Další novinkou je namátkové měření hluku, nechceme Vás vyhazovat kvůli překročení 1dB a řešit "prkotiny", ale někteří jezdí evidentně bez vaty v tlumiči klidně celou sezónu! Prosím připravte se na to, zatím je času dost a vata stojí pár korun. Apelujeme hlavně na kategorie Senior open 40 a Junior open 40.

Pokud se vrátím zpět k závodům, tak se budeme snažit, aby byla k dispozici časomíra, bohužel ne všude to asi půjde. Závody budou jednodenní, kromě prvního podniku v Brně, ten bude kvůli německým kolegům dvoudenní, harmonogram ale bude udělaný tak, že v sobotu se odjezdí MinimotoCup a v neděli německý pohár s tím, že můžete přespat a zúčastnit se ho.
Jako každý rok, budou 2 týdny před podnikem vyvěšeny propozice, které je každý jezdec povinennastudovat. Přihlašování na jednotlivé podniky je povinné! Uzávěrka přihlášek je vždy ve středu v 23:59. Kdo nebude přihlášen a přijede, platí jako loni poplatek 200,-.
Minimální počet jezdců pro bodování třídy do seriálu zůstává stejný - 4jezdci. Píšeme to sem hlavně pro kategorie Hobby a PW, které nejedou celý šampionát a jejich vypsání se odvíjí od toho, kolik jezdců těchto kategorií je přihlášeno vždy ve čtvrtek 00:00 po ukončení přihlašování.

Startovné pro rok 2016 bude všude stejné a to ve výši 800,-/jezdec.
Díly na stroje Blata vozil poslední roky Petr Klug, tento rok to tak už nebude. Možná by bylovhodné se spotřebním materiálem lehce zazásobit.

Kalendář, kategorie, změny znáte, nezbývá než Vám všem popřát hodně štěstí, doladění svých miláčků a uvidíme se na prvním závodě.

Tým MinimotoCupu
Leoš Kohoutek
Honza Fulín
Petr Klug
Petr Seménka
Lukáš Hanuš
Jaromír Šíša
Tamara Hanáková
Pavlína Klugová

Kalendář závodů 2019
27.04 Pardubice Startovní listina
Závod za 39 dnů.
01.06 Brno Startovní listina
15.06 Skalica Startovní listina
24.08 Ostrava(nepotvrzeno) Startovní listina
14.09 Pardubice Startovní listina
28.09 Brno Startovní listina

Celkové výsledky

Novinky

Sezóna 2019

Přípravy sezóny jsou v plném proudu a začneme zveřejněním oficiálního kalendáře závodů MinimotoCupu 2019. Kalendář závodů naleznete v pravé části webu nebo ZDE.

Fotogalerie 2018

Ahojte všichni, zima je v plném proudu, tak jsme se rozhodli doplnit a aktualizovat web. V sekci fotogalerie, najdete přidané fotky z loňské sezóny ZDE. Je potřeba si trošku zavzpomínat a naladit se na tu nadcházející :) 
Všechny fotky jsou od našeho "dvorního" fotografa Pavla Nejezchleby...

PF2019

Jménem celého realizačního týmu bychom Vám chtěli poděkovat za přízeň v letošní sezóně. Zároveň bychom Vám rádi popřáli pěkné svátky, malým závodníkům bohatého ježíška a vše dobré do nového roku 2019, ať je stejně tak úspěšný jako přechozí. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem příznivcům, sponzorům a také všem, kteří se podíleli na seriálu jako celku...