Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 04.03.2018

 

info: Sportovní a technická pravidla 2018

 

Dobrý den,

je na čase zveřejnit Sportovní a technická pravidla pro rok 2018.

Nejvíce diskutovanou věcí byly změny pro motory 4T v juniorských kategoriích. Po rozsáhlých řešeních se došlo k závěru, že převzaté parametry z italských předpisů jsou nereálné. Motor o obsahu 90ccm 4T s restriktorem průměru 10mm tl. 15mm v sání nejede. Další navrhovanou změnou byla úprava tloušťky, dle uznané chyby FIM na 5mm. Bohužel ani tato varianta není zcela funkční, kdy motor minibiku nelze vytočit do otáček a umírá. Nutno podotknout, že FIM pojede letos v Junior A restriktor s průměrem 12mm v sání, s kterým 4T motor minibiku už dokáže fungovat ! Jelikož v Junior A pojedeme 10mm, jsme nuceni vrátit se k loňským předpisům, kdy 4T pro Junior A pojede s restriktorem 10mm, tloušťky 3mm ve výfuku.

Výše uvedené rozhodnutí je dále podloženo znaleckým posudkem, který srovnává výkonnost motorů Blata 2T, CS 2T, VPB 4T pro kategorii Junior A. Výsledkem je, že nastavené regule jsou v pořádku. Tento posudek je nezpochybnitelný a budeme z něho vycházet.

K případnému nahlédnutí do tohoto dokumentu bude možnost u V. Bromovského nebo pořadatele.

 

Změny ve věkových limitech proběhly následovně:

 

Junior open: 12-15let

Senior open 40: 18+

Senior open 50: 13+

 

Se změnami v kombinacích startovních čísel a podkladů pro jednotlivé kategorie jsme udělali ještě úpravu. Varianty barevných kombinací dle tabulky zůstávají, ale nebudou povinná pro danou kategorii. Například Junior A měla původně striktně a pouze modrá/bílá, teď může mít z tabulky jakoukoliv.

Tento podnět vzešel od jezdců Senior open 40 a aby to bylo férové, budou podmínky pro všechny stejné.

 

Více o restriktorech a jiných povinnostech si přečtěte v celém dokumentu ZDE.

 

Tým MinimotoCup

Kalendář závodů 2018
28.04 Pardubice Výsledky
13.05 Brno Výsledky
16.06 Skalica Výsledky
18.08 České Budějovice Výsledky
15.09 Pardubice Výsledky
29.09 Brno Výsledky

Celkové výsledky

Novinky

Článek: 6. finálový závod Brno (autor: Jan Antoni)

Poslední závod minibikového šampionátu minimotocup se odjel o posledním zářijovém víkendu na minibikové trati v areálu brněnského Masarykova okruhu. Na trati bylo ještě v jednotlivých kategoriích o co bojovat, a nejen nejmenší závodnici dali do závěrečných letošních bojů to nejlepší. Připočteme-li, že celý podnik provázelo slunné počasí babího léta, bylo o zábavu postaráno. V sobotní podvečer se poté již tradičně konalo krásné vyhlášení v prostorách restaurace Masarykova okruhu a na velkém poháru minimotocupu přibylo dalších šest jmen celkových vítězů minimotocupu pro rok 2018...

Článek: 5. závod Pardubice (autor: Jan Antoni)

Předposlední díl minibikového šampionátu minimotocup hostily 14.-15. září východočeské Pardubice. V Pardubicích po oba dny panovaly příjemné teploty babího léta a nabité depo slibovalo zajímavé závody. Při slavnostním ceremoniálu ceny předával Filip Salač, účastník seriálu Red Bull Rokies Cup a od příštího roku nováček v mistrovství světa třídy Moto3. Pro nejmenší to bylo určitě velké zpestření, zvlášť, když se Filip neúnavně fotil se svými malými i velkými fanoušky. Pojďme, ale už k samotným závodům...

Info: Standardní propozice (6. závod Brno)

Je to tu. Za necelých 10 dní se koná finále Minimotocupu a kde jinde než v Brně. Určitě se budou hodit standardní propozice například ZDE.