Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 04.03.2018

 

info: Sportovní a technická pravidla 2018

 

Dobrý den,

je na čase zveřejnit Sportovní a technická pravidla pro rok 2018.

Nejvíce diskutovanou věcí byly změny pro motory 4T v juniorských kategoriích. Po rozsáhlých řešeních se došlo k závěru, že převzaté parametry z italských předpisů jsou nereálné. Motor o obsahu 90ccm 4T s restriktorem průměru 10mm tl. 15mm v sání nejede. Další navrhovanou změnou byla úprava tloušťky, dle uznané chyby FIM na 5mm. Bohužel ani tato varianta není zcela funkční, kdy motor minibiku nelze vytočit do otáček a umírá. Nutno podotknout, že FIM pojede letos v Junior A restriktor s průměrem 12mm v sání, s kterým 4T motor minibiku už dokáže fungovat ! Jelikož v Junior A pojedeme 10mm, jsme nuceni vrátit se k loňským předpisům, kdy 4T pro Junior A pojede s restriktorem 10mm, tloušťky 3mm ve výfuku.

Výše uvedené rozhodnutí je dále podloženo znaleckým posudkem, který srovnává výkonnost motorů Blata 2T, CS 2T, VPB 4T pro kategorii Junior A. Výsledkem je, že nastavené regule jsou v pořádku. Tento posudek je nezpochybnitelný a budeme z něho vycházet.

K případnému nahlédnutí do tohoto dokumentu bude možnost u V. Bromovského nebo pořadatele.

 

Změny ve věkových limitech proběhly následovně:

 

Junior open: 12-15let

Senior open 40: 18+

Senior open 50: 13+

 

Se změnami v kombinacích startovních čísel a podkladů pro jednotlivé kategorie jsme udělali ještě úpravu. Varianty barevných kombinací dle tabulky zůstávají, ale nebudou povinná pro danou kategorii. Například Junior A měla původně striktně a pouze modrá/bílá, teď může mít z tabulky jakoukoliv.

Tento podnět vzešel od jezdců Senior open 40 a aby to bylo férové, budou podmínky pro všechny stejné.

 

Více o restriktorech a jiných povinnostech si přečtěte v celém dokumentu ZDE.

 

Tým MinimotoCup

Kalendář závodů 2018
28.04 Pardubice Výsledky
13.05 Brno Výsledky
16.06 Skalica Výsledky
18.08 České Budějovice Výsledky
15.09 Pardubice Výsledky
29.09 Brno Výsledky

Celkové výsledky

Novinky

Fotogalerie 2018

Ahojte všichni, zima je v plném proudu, tak jsme se rozhodli doplnit a aktualizovat web. V sekci fotogalerie, najdete přidané fotky z loňské sezóny ZDE. Je potřeba si trošku zavzpomínat a naladit se na tu nadcházející :) 
Všechny fotky jsou od našeho "dvorního" fotografa Pavla Nejezchleby...

PF2019

Jménem celého realizačního týmu bychom Vám chtěli poděkovat za přízeň v letošní sezóně. Zároveň bychom Vám rádi popřáli pěkné svátky, malým závodníkům bohatého ježíška a vše dobré do nového roku 2019, ať je stejně tak úspěšný jako přechozí. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem příznivcům, sponzorům a také všem, kteří se podíleli na seriálu jako celku...

Předěžný kalendář 2019

Ahoj všem, přinášíme Vám předběžný kalendář na rok 2019...