Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 04.03.2018

 

info: Sportovní a technická pravidla 2018

 

Dobrý den,

je na čase zveřejnit Sportovní a technická pravidla pro rok 2018.

Nejvíce diskutovanou věcí byly změny pro motory 4T v juniorských kategoriích. Po rozsáhlých řešeních se došlo k závěru, že převzaté parametry z italských předpisů jsou nereálné. Motor o obsahu 90ccm 4T s restriktorem průměru 10mm tl. 15mm v sání nejede. Další navrhovanou změnou byla úprava tloušťky, dle uznané chyby FIM na 5mm. Bohužel ani tato varianta není zcela funkční, kdy motor minibiku nelze vytočit do otáček a umírá. Nutno podotknout, že FIM pojede letos v Junior A restriktor s průměrem 12mm v sání, s kterým 4T motor minibiku už dokáže fungovat ! Jelikož v Junior A pojedeme 10mm, jsme nuceni vrátit se k loňským předpisům, kdy 4T pro Junior A pojede s restriktorem 10mm, tloušťky 3mm ve výfuku.

Výše uvedené rozhodnutí je dále podloženo znaleckým posudkem, který srovnává výkonnost motorů Blata 2T, CS 2T, VPB 4T pro kategorii Junior A. Výsledkem je, že nastavené regule jsou v pořádku. Tento posudek je nezpochybnitelný a budeme z něho vycházet.

K případnému nahlédnutí do tohoto dokumentu bude možnost u V. Bromovského nebo pořadatele.

 

Změny ve věkových limitech proběhly následovně:

 

Junior open: 12-15let

Senior open 40: 18+

Senior open 50: 13+

 

Se změnami v kombinacích startovních čísel a podkladů pro jednotlivé kategorie jsme udělali ještě úpravu. Varianty barevných kombinací dle tabulky zůstávají, ale nebudou povinná pro danou kategorii. Například Junior A měla původně striktně a pouze modrá/bílá, teď může mít z tabulky jakoukoliv.

Tento podnět vzešel od jezdců Senior open 40 a aby to bylo férové, budou podmínky pro všechny stejné.

 

Více o restriktorech a jiných povinnostech si přečtěte v celém dokumentu ZDE.

 

Tým MinimotoCup

Kalendář závodů 2018
28.04 Pardubice Výsledky
13.05 Brno Výsledky
16.06 Skalica Startovní listina
Závod za 26 dnů.
18.08 České Budějovice Startovní listina
15.09 Pardubice Startovní listina
29.09 Brno Startovní listina

Celkové výsledky

Novinky

Článek: 1. závod Pardubice (autor: Jan Antoni)

Téměř letní počasí přivítalo závodníky minimotocupu o posledním dubnovém víkendu na minibikové trati v Pardubicích. O body se, jak už je zvykem, bojovalo v šesti kategoriích celkem 68 závodníků a závodnic. Po zimní pauze je vždy velkou neznámou výkonnostní progres zejména nejmenších. I na to se v následujících řádcích zaměříme.

Info: Standardní propozice (2. závod Brno)

Ještě jste nestihli vypadnout ze závodního tempa z prvního závodu v Pardubicích a už tu máme propozice na další závod. Další závod se jede na okruhu v Brně a to v termínu 13.5.2018. Standardní propozice naleznete jako vždy ZDE...

Preview před závodem v Pardubicích

O nadcházejícím víkendu se rozběhne minibikový šampionát minimotocup. Celkem na závodníky čeká 6 podniků na čtyřech různých tratích a jak už je dobrým a zažitým zvykem, nabídne každý závodní víkend dva bodované závody. Proti minulé sezóně...