Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 22.06.2017

 

Předprázdninové info

Ahoj. Jak jistě víte, v září se MinimotoCup pojede poprvé na nově vzniklé trati v Třinci. Jelikož se jedná o velmi moderní areál, věříme, že Vás nadchne tak jako nás. Vzhledem k tomu, jak je trať postavená, délkově a šířkově spadající pro MS motokár, rozhodli jsme se, že se minimoto pojedou pouze v pravé části okruhu, který odpovídá svojí délkou minibikovým tratím a měří okolo 550m s krásným převýšením. Jelikož ale máme k dispozici celou dráhu, rozhodli jsme se vypsat volný závod pro jezdce MiniGP (Honda 100 - viz řády AČR, třída MiniGP Stock), kteří samozřejmě pojedou celou délku tratě.

 

Předběžně jsme se domlouvali na možném nájezdu do paddocku již ve čtvrtek večer před závodem s možností trénování celého pátku.

Veškeré další informace budou zveřejněny v propozicích (14dní před závodem), kde bude i mapka s rozdělením dráhy a paddocku.

Restaurace bude otevřená každý den. Další info o dráze www.steelring.cz

Dále bychom Vám rádi oznámili, že jsme se rozhodli uspořádat jeden závod seriálu navíc, který se pojede 23.9. v Brně na Masarykově okruhu. Rozhodli jsme se takto proto, abychom dodrželi sérii 6ti dílného seriálu MinimotoCupu i letos, kde Česká Kamenice byla bohužel z technických důvodů zrušena. V Brně tedy proběhne i celkové vyhlášení tak, jako tomu bylo v minulých letech.

To je z naší strany vše. Přejeme Vám pěkné léto, trošku odpočinku a budeme se na Vás těšit v Třinci :)

Tým MinimotoCupu

Kalendář závodů 2018
28.04 Pardubice Výsledky
13.05 Brno Výsledky
16.06 Skalica Výsledky
18.08 České Budějovice Výsledky
15.09 Pardubice Výsledky
29.09 Brno Výsledky

Celkové výsledky

Novinky

Článek: 6. finálový závod Brno (autor: Jan Antoni)

Poslední závod minibikového šampionátu minimotocup se odjel o posledním zářijovém víkendu na minibikové trati v areálu brněnského Masarykova okruhu. Na trati bylo ještě v jednotlivých kategoriích o co bojovat, a nejen nejmenší závodnici dali do závěrečných letošních bojů to nejlepší. Připočteme-li, že celý podnik provázelo slunné počasí babího léta, bylo o zábavu postaráno. V sobotní podvečer se poté již tradičně konalo krásné vyhlášení v prostorách restaurace Masarykova okruhu a na velkém poháru minimotocupu přibylo dalších šest jmen celkových vítězů minimotocupu pro rok 2018...

Článek: 5. závod Pardubice (autor: Jan Antoni)

Předposlední díl minibikového šampionátu minimotocup hostily 14.-15. září východočeské Pardubice. V Pardubicích po oba dny panovaly příjemné teploty babího léta a nabité depo slibovalo zajímavé závody. Při slavnostním ceremoniálu ceny předával Filip Salač, účastník seriálu Red Bull Rokies Cup a od příštího roku nováček v mistrovství světa třídy Moto3. Pro nejmenší to bylo určitě velké zpestření, zvlášť, když se Filip neúnavně fotil se svými malými i velkými fanoušky. Pojďme, ale už k samotným závodům...

Info: Standardní propozice (6. závod Brno)

Je to tu. Za necelých 10 dní se koná finále Minimotocupu a kde jinde než v Brně. Určitě se budou hodit standardní propozice například ZDE.