Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 25.04.2018

 

Preview před závodem v Pardubicích

O nadcházejícím víkendu se rozběhne minibikový šampionát minimotocup. Celkem na závodníky čeká 6 podniků na čtyřech různých tratích a jak už je dobrým a zažitým zvykem, nabídne každý závodní víkend dva bodované závody. Proti minulé sezóně chybí závodní víkend v Třinci. Šampionát minimotocupu však zavítá na trať do Českých Budějovic, kde se v minulosti proháněl nejeden závodník naší současné velké silnice.

Kalendář 2018:
28.4. Pardubice
13.5. Brno
16.6. Skalica
18.8. České Budějovice
15.9. Pardubice
29.9. Brno

JuniorA (5-10 let): Největšího favorita patrně budeme hledat v obhájci loňského titulu Janu Gureckém. V letošní sezóně bude nadále pokračovat v kategorii Junior A v minimotocupu a čekají jej také starty v německém mistrovství. Cestu za obhajobou se bude snažit Gureckému jistě ztížit Tadeáš Benáček nebo mladičký Viktor Čech, který už má letos za sebou závody v Itálii. Čeřit vodu bude na čtyřtaktní technice Vít Bromovský junior či Adam Vyskočil.

JuniorB (8-12 let): Největším favoritem na celkové prvenství bude obhájce loňského prvenství Michal Prokeš. Pardubický závod by měl být minibikovou dernierou pro Petra a Adama Trskovi, kteří v letošní sezóně budou startovat v německém ADACu. V loňské sezóně se postupně zlepšoval Jakub Horyna a je třeba s ním počítat, stejně jako se Štěpánem Kohoutkem. Letos jako nováčci kategorie přicházejí Jan Skoupý a Eda Dobrovodský. Vzhledem k jejich výkonům v “áčkách” uplynulou sezónu se dá předpokládat, že budou výrazným oživením také této kategorie.

Junior Open (12-15let): Titul nebude obhajovat Lukáš Fulín, kterého nově uvidíme ve třídě Senior Open 50. Velikým aspirantem na titul tak bude Vojta Vyzibla. Uvidíme však jestli Vyzibla zasáhne do celé sezóny nebo pojede jen vybrané závody jako loni. Na dobré výkony z loňského roku bude jistě chtít navázat Markéta Klugová. Nevídanou smolařkou byla loni Pavlína Suková, která tento trend bude chtít jistě zlomit a svou nespornou rychlost přetavit v lepší výsledky.

Senior Open 40 (18 a více let): Dá se předpokládat, že tato kategorie bude početně velmi dobře obsazená a bude nabízet, jak už je dobrým zvykem krásné závody. Obhajovat loňský titul bude Dan Kadaník, který minulý rok předvedl nejvyrovnanější výkony a zaslouženě zvítězil. Cestu za obhajobou se Kadaníkovi budou snažit zkomplikovat především Jakub Šmiraus a také matador minibikového závodění Jakub Novák. Otázkou samozřejmě zůstává, kolikrát si k minibikovým kořenům odskočí z velké silnice Michal Prášek, který pokud čas dovolí, vždy se rád na minibikových tratích ukáže. Do “čtyřicítek“ by se měl letos na nějaké závody vrátit Daniel Kult a jeho starty zcela jistě vytvoří vrásky na čele nejednomu soupeři.

Senior Open 50 (13 a více let): Podaří se sesadit Víta Bromovského? Tak by mohla začínat hlavní otázka této kategorie. Výborně jezdící Bromovský na špičkově připraveném stroji bude usilovat o čtvrtý titul v řadě. Patrně jediný, kdo může “Vita” v celkovém pořadí ohrozit bude Tomáš Zdařil. V loňské sezóně předváděl Zdařil dobré výkony a uvidíme na kolik se dokáže Bromovskému přiblížit. V popředí budeme jistě také vidět Lukáše Fulína, Petra Bicana nebo sporadicky startujícího Tomáše Cyruse.

Hobby (15 a více let): Stejně jako “padesátky” má také třída Hobby svého suveréna. Tím je Martin Daler a bude se letos pokoušet získat třetí titul v řadě. Největším soupeřem bude Martinovi pravděpodobně Patrik Neuman, který už také dokázal v této kategorii v minulosti celkově zvítězit. Na svoje začátky bude chtít zavzpomínat favorit kategorie Senior Open 40 Jakub Šmiraus. Měl by se totiž zúčastnit vybraných závodů ve třídě Hobby. Silní budou také Lubojácký, Mejstřík či Bezděk.

Šampionát minimotocup jde každým rokem organizačně nahoru a vytváří výbornou alternativu závodění nejen pro nejmenší. Zásluhu na tom mají lidé z minimotocupu, pořadatelé z Pardubic, nově z Českých Budějovic a celý projekt podporuje brněnský Masarykův okruh. To vše je navíc opřeno o výborně připravené stránky www.minimotocup.cz s databází jezdců a rychlým systémem přihlašování na jednotlivé podniky. Připočteme-li, že celý šampionát se drží výhradně na minibikových tratích, dostáváme projekt, který rozhodně stojí za povšimnutí.

Kalendář závodů 2018
28.04 Pardubice Výsledky
13.05 Brno Výsledky
16.06 Skalica Výsledky
18.08 České Budějovice Výsledky
15.09 Pardubice Výsledky
29.09 Brno Výsledky

Celkové výsledky

Novinky

Článek: 6. finálový závod Brno (autor: Jan Antoni)

Poslední závod minibikového šampionátu minimotocup se odjel o posledním zářijovém víkendu na minibikové trati v areálu brněnského Masarykova okruhu. Na trati bylo ještě v jednotlivých kategoriích o co bojovat, a nejen nejmenší závodnici dali do závěrečných letošních bojů to nejlepší. Připočteme-li, že celý podnik provázelo slunné počasí babího léta, bylo o zábavu postaráno. V sobotní podvečer se poté již tradičně konalo krásné vyhlášení v prostorách restaurace Masarykova okruhu a na velkém poháru minimotocupu přibylo dalších šest jmen celkových vítězů minimotocupu pro rok 2018...

Článek: 5. závod Pardubice (autor: Jan Antoni)

Předposlední díl minibikového šampionátu minimotocup hostily 14.-15. září východočeské Pardubice. V Pardubicích po oba dny panovaly příjemné teploty babího léta a nabité depo slibovalo zajímavé závody. Při slavnostním ceremoniálu ceny předával Filip Salač, účastník seriálu Red Bull Rokies Cup a od příštího roku nováček v mistrovství světa třídy Moto3. Pro nejmenší to bylo určitě velké zpestření, zvlášť, když se Filip neúnavně fotil se svými malými i velkými fanoušky. Pojďme, ale už k samotným závodům...

Info: Standardní propozice (6. závod Brno)

Je to tu. Za necelých 10 dní se koná finále Minimotocupu a kde jinde než v Brně. Určitě se budou hodit standardní propozice například ZDE.