Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 15.01.2014

 

Rozhovor s nováčkem pro kategorii Junior A Matyášem Pálkou.

1.Řekni nám něco o sobě, kolik je ti let, odkud jsi, jaké máš koníčky, tvoje oblíbené jídlo a pití?

Ahoj, jmenuji se Matyáš Pálka a je mi 6 let. Bydlím v Břeclavi. Ve volném čase jezdím rád na kole s bráchou nebo babičkou a nebo hraji na xboxu MotoGP. Ve školce rád hraji fotbal. Moje oblíbené jídlo jsou hranolky s kečupem a taky suché těstoviny :)) V pokojíčku mám taky plakát Pedrosy a motorku Rossiho a Lorenza.

2.Maty, ty máš za sebou první sezónu v sedle minibiku. Jaké to bylo, co se ti povedlo a co ne?

Mezi mé největší úspěchy patří, že jsem si postupem času dal své první "kolínko". Zúčastnil jsem se 3x závodů Brněnské Ligy a nejlíp jsem se umístil na 5. místě. No a z nezdarů bych řekl jen to, že ne každý trénink se mně povedlo zůstat celou dobu jízdy v sedle minibiku a sem tam jsem se válel. Ale kdo nepadá, nezrychluje !

3.Kolikrát jsi spadnul a byl i nějaký těžší pád ?

Jo padal jsem hodně, asi na každém tréninku. Pár kotrmelců bylo, ale nic vážného.

4.Kdo tě k motorkám vede a nejčastěji s tebou na tréninky jezdí?

Mamka. (Mamka se ale směje a dodává, že je to opravdu zajímavé, když motorkám vůbec nerozumí.) Samozřejmě servis zařizuje tatínek.

5.Jak často trénuješ a na jaké dráze?

Trénuji v rámci Malminibike akademie, takže každý týden. Jezdíme na dráze v Brně.

6.Kdo je tvůj jezdecký vzor?

Rozhodně Kuba Kornfeil, je to můj oblíbený jezdec a podle toho mám i startovní číslo 84.

7.Na jakém stroji jezdíš?

Jezdím na minibiku Blata Elite 14 RM9.

8.Ty chodíš do minibikové akademie Masarykova okruhu, my už víme, že jsi se stal nejpečlivějším členem akademie v roce 2013, co se týče docházky. Co ti akademie přinesla, poskytla?

Celý rok byl super. Hlavní věc asi je, že mě naučili jezdit. Úplně poprvé jsem seděl na minibiku v rámci soukromých hodin výuky v Novém Jičíně. Od té doby jezdíme pravidelně na tréninky do Brna. Trénink od tréninku mám lepší kontrolu nad motorkou. V akademii mám i kamarády a na konci roku jsem za pečlivost dostal supermana :))

9.Jaké máš plány na sezónu 2014?

Chci odjet všechny závody a dvouhodinovku v Brně taky. (Mamka se směje a kroutí hlavou :))

10.Baví tě ježdění a máš už i nějaké kamarády ze závodní sféry?

Jo, ježdění mě baví moc. Kamarádů mám spoustu a i kamarádky mám. Třeba Kuba Gurecký, Lukášek Pelikán, holky Klugovi, je jich moc.

Matyáši to je vše, já ti děkuji za rozhovor a budeme se na tebe těšit při závodech MinimotoCupu a samozřejmě i na dalších závodech.

 

Kalendář závodů 2019
27.04 Pardubice Výsledky
01.06 Brno Výsledky
15.06 Skalica Výsledky
14.09 Pardubice Výsledky
28.09 Brno Výsledky

Celkové výsledky

Komentáře

Yancovvoity:
????? ???????????????? – ??? ??????????? ????????????, ??????? ?????????? ??????? ?? ?????? ??????? ??? ? ??????. ??? ??????? ? ???????, ?????????? ?????????, ????? ?
Sacgokdueft:
? ????????? ?????? ?? ????? ??????? ?????????? ????????, ??????? ?????????? ????????, ?????????? ? ??????????? ???????????? ??? ????????. ??????????? WasherCard ????????
SauketWex:
??????????, ???????, ?????? ? ????????? ?? ?????? mir-salutov-msk.ru ? ???? ??????????? ????? ?? ???? ???????? ?? ???????? ??? ??????????. ?????? ?? ?????? ?

Novinky

Článek: 4. závod 2019 Pardubice (Autor: Jan Antoni)

Předposlední závod letošního seriálu má za sebou minibikový šampionát minimotocup. Ten se odjel 14. září po téměř tříměsíční pauze na trati v Pardubicích a naznačil mnohé v bojích o celkové pořadí. Na podnik přijelo ve všech třídách celkem 67 jezdců...

Info: Standardní propozice Brno (5.závod)

Zdravím a pozdravuji, příští týden 28.9.2017 se jede finálový závod MinimotoCupu roku 2019. K závodu jsou potřeba propozice, tak tady jsou...

Info: Standardní propozice (4. závod Pardubice)

Hola, hola, závod volá. Prázdniny utekly jako voda a kromě toho, že začíná nový školní rok, především začíná druhá polovina sezóny minimotocupu. Co chybý? Přihlásit se na závod v Pardubicích. Jóóó a standardní propozice...