Autor: Lukáš HanušDatum vložení: 07.10.2020

Článek: závěrečný závod MinimotoCupu2020

​​zdroj: motorsportfoto.eu

Uplynulý víkend 26. - 27. 9. se na brněnském automotodromu nesl ve znamení minibiků. Sobotní chladné a deštivé počasí provázelo poslední závod seriálu Minimotocup. Minimotocup se letos konal pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové, která se také zúčastnila slavnostního vyhlášení výsledků a předala závodníkům poháry. V rámci seriálu se jezdci utkávají v sedmi kategoriích, od nejmenších začínajících dětí přes zkušené malé závodníky až po dospělé jezdce. Povětrnostní podmínky a také fakt, že se jednalo o poslední závod seriálu a šlo o každý bod do celkového pořadí, slibovaly dramatické bitvy.

JUNIOR A ROOKIES

Kategorie Junior A Rookies, ve které závodí ti nejmenší začínající jezdci od pěti do deseti let věku, je rozdělena na dvoutakty a čtyřtakty. 2T ovládl dvěma vítězstvími Tobias Král na Blatě s motorem NG Factory z Minibikové akademie Masarykova okruhu. 4T podobným způsobem opanoval Pavel Smítka ze Smrž Academy před Martinem Kozákem a Maxem Hájkem.

JUNIOR A

V Junior A závodí také děti ve věku od pěti do deseti let, ale jsou to už jezdci, kteří mají nějaké zkušenosti a několik závodu v kategorii Rookies za sebou. V Brně dvakrát vyhrál Roman Durdis z Ridingschool Lukáše Peška na stroji Blata a získal první místo v celkovém pořadí šampionátu 2T. Druhý skončil celkově Martin Hollas (Polini – NG Factory) a třetí Šimon Kučeřík (Blata Ultima - NG Factory). Celkové pořadí ve 4T vyhrál Martin Kozák před Martinem Hollerem a Maxem Hájkem.

JUNIOR B

Junior B je kategorie pro jezdce od osmi do dvanácti let. Dvoutakty měly v Brně dva vítěze, Tadeáše Benáčka na motocyklu Blata s motorem NG Factory z Minibikové akademie Masarykova okruhu a Viktora Čecha ze ZC Racing na stroji Blata Ultima. Z celkového triumfu ve 2T se radoval Tadeáš Benáček před Viktorem Čechem a Šimonem Kučerou. 4T vyhrála celkově Rozárie Plíšková před Vítem Bromovským jr. a Janou Michalovou.

JUNIOR OPEN

V kategorii dvanácti až sedmnáctiletých dětí si v Brně vítězství rozdělili dva jezdci. První jízdu vyhrál Adam Milan Crhák (Blata Ultima - NG Factory) a druhou ovládl Jan Verner na motocyklu GRC. Oba jezdci závodí za tým Brno Circuit JRT. V celkovém pořadí seriálu vyhrál Jan Verner před Štěpánem Leošem Kohoutkem a Adamem Milanem Crhákem.

SENIOR OPEN 40

V Senior Open 40 závodí jezdci nad osmnáct let a obě brněnské jízdy byly vítězné pro Tomáše Zdařila na motocyklu Blata, který zvítězil i v celkovém pořadí před Jiřím Polesem a Jakubem Šmirausem.

SENIOR OPEN 50

Do brněnského závodu Senior Open 50 si odskočil úspěšný závodník z „velké“ silnice Michal Prášek, na trati předvedl svoje umění a připsal si dvě vítězství. V celkovém pořadí byl nejlepší Petr Bican na stroji VPB z týmu Vitoracing před Vítem Ruttkayem, továrním jezdcem NG Factory, a Samuelem Valtou na VPB.

HOBBY

Třída Hobby měla v Brně dva vítěze. První závod vyhrál Jiří Lubojacký a druhou Lukáš Římal. Celkové pořadí třídy je Martin Daler, Jiří Lubojacký a Michal Bezděk.

 

Kalendář závodů 2024
04.05 Brno Výsledky
26.05 Dlhá Výsledky
22.06 Pardubice Startovní listina
Závod za 10 dnů.
04.08 Slovakiaring Startovní listina
14.09 v jednání Startovní listina
29.09 Brno Startovní listina

Celkové výsledky

Novinky

Standardní propozice 3. závod Pardubice

Celý "kolotoč" minimotuCUPu se chystá do města perníku, Pardubic. Tak je na čase zveřejnit Standardní propozice samotného závodu a časový rozvrh na pátek.

Standardní propozice Dlhá /SK/

Právě jsme zveřejnili na stránky minimotocupu standardní propozice na následující závod v Dlhé na Slovenksu. Na tento závod je třeba provést standardní registraci na těchto stránkách tak, jak jste zvyklý, ale je navíc je nutné pro účast na totmto Slovenském závodě se přihlásit i na stránkách...

info: 1. závod Brno - zahájení sezóny 2024

Ahoj všem závodníkům a jejich týmům. Sezóna 2024 je na "spadnutí" a tak by jsme Vás chtěli všechny pozvat na 11tý ročník minimotocupu. 1. závod sezóny začne již 3.5.2024 tréninkama a následující den 4.5.2024 to vypukne a začne se bojovat o první minimotocupové body sezóny.